Sala gimnastyczna Zawiszy Bydgoszcz, kolebka mistrzów (Andrzej Szajna, Mariusz Zasada, Krzysztof Potaczek), 4 rywalizujące kluby (Zawisza Bydgoszcz, Legia Warszawa, UKS Ronin Team, Warszawskie Towarzystwo Gimnastyczne), 15.06.2017, godz. 09:00 – rozpoczyna się rywalizacja o kwalifikacje do Małej Olimpiady 2017 oraz tytuły mistrzów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Legioniści w tej rywalizacji wypadają dobrze. Najlepszy z nich, Michał Mankiewicz, przy bardzo dobrze dysponowanych zawodnikach Zawiszy, kończy wielobój na 5. pozycji. Niedosyt pozostaje, do medalu zabrakło 0.334 pkt. (szkoda poprawionego stania na rękach na ćwiczeniach wolnych). Nie mniej jednak, jest dobrze: 4 zawodników Legii kwalifikuje się do październikowych mistrzostw Polski Młodzików oraz wszyscy startujący legioniści dostali się do finałów na przyrządach (w sumie wywalczyliśmy 10 miejsc w finałach). Plan minimum, na tę część zawodów, został zrealizowany.

Przed nami finały na poszczególnych przyrządach. Szybka regeneracja, koncentracja i o godz. 15:00 przystąpiliśmy do walki o medale.

Finały przyniosły nam 5 medali!!! Michał Mankiewicz stanął na wysokości zadania…. i oczekiwań trenera – złoto na drążku i srebro na skoku rekompensują brak medalu w wieloboju. Stasiu Sikorski, po udanych skokach, wywalczył brąz, dobry układ ćwiczeń wolnych dał mu miejsce tuż za podium. Nasi najmłodsi zawodnicy również nie zawiedli. Brąz w podporach dla Pawła Posiadały i Łukasz Grabskiego to zarazem wielki sukces i niespodzianka. Miłosz Bryła (najmłodszy zawodnik, rocznik 2010) z dwoma finałowymi 6 miejscami wraca do Warszawy z podniesionym czołem.

Chłopcy – jesteśmy z Was dumni!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 15-16.06.2017 Bydgoszcz

Michał Mankiewicz (trener Piotr Kulbicki):

1 miejsce w finale ćwiczeń na drążku

2 miejsce w finale skoku

Stanisław Sikorski (trener Piotr Kulbicki):           

3 miejsce w finale skoku

– 4 miejsce w finale ćwiczeń wolnych

Paweł Posiadała (trener Paweł Szymański):     

3 miejsce w finale ćwiczeń w podporach

– 4 miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Łukasz Grabski (trener Paweł Szymański):        

3 miejsce w finale ćwiczeń w podporach

Miłosz Bryła (trener Paweł Szymański):              

– 6 miejsce w finale ćwiczeń wolnych

– 6 miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Klasyfikacja klubowa – Legia Warszawa miejsce 2.

Medalistom, finalistom (za trud, walkę i niezapomniane emocje), trenerom (za przygotowanie zawodników), rodzicom (za wiarę, poświęcony czas i doping) serdecznie dziękujemy i gratulujemy :).

Pozostaje życzyć udanych wakacji i z animuszem powrócić we wrześniu do treningów.

Należy również wspomnieć o perfekcyjnie przygotowanej przez organizatorów imprezie: sala, hotel, posiłki, atmosfera – wszystko zasługuje na szkolną 6 a gimnastyczną 10. Wielkie dzięki!

Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów:

Loading...