Sekcja

KLUB SPORTOWY „LEGIA” – SEKCJA GIMNASTYCZNA

Sekcja gimnastyczna KS „Legia”, wywodząca się z CWKS „Legia” Warszawa, a w latach 2009-2014 działająca jako SSA „Legia 1926” – to wieloletnia tradycja, bogaty dorobek medalowy oraz interesująca historia (link do historii w sekcji „Nasza sekcja”). Podstawowym celem działalności klubu są: rozwój, upowszechnianie i stałe podnoszenie poziomu gimnastyki sportowej wśród dzieci i młodzieży, prowadzenie oraz rozwijanie działalności rekreacyjnej, kultywowanie długoletnich tradycji sportowych, wychowanie i szkolenie zawodników na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego.

Sekcja zrzesza obecnie około 50 chłopców w wieku od 6 do 21 lat. Szkolenie odbywa się na wszystkich etapach rozwoju sportowego zawodnika – od młodzika do seniora. Od wielu lat sekcja gimnastyczna kooperuje z Zespołem Szkół Nr 60 przy ul. S. Sempołowskiej 4. Zawodnicy sekcji tworzą klasy sportowe o profilu gimnastycznym.

Trenerzy klubu ściśle współpracują z Mazowieckimi Kadrami Wojewódzkimi (szkolenie kadr wojewódzkich młodzików, organizacja zawodów, konsultacji, zgrupowań), Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Gimnastycznym, Unią Związków Sportowych Warszawy, Polskim Związkiem Gimnastycznym (popularyzacja i rozwój gimnastyki sportowej, organizacja oraz realizacja współzawodnictwa sportowego, sędziowanie zawodów krajowych i międzynarodowych, współpraca z trenerami Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów PZG) oraz licznymi szkołami, klubami i instytucjami na terenie Warszawy.

Doświadczony i ambitny zespół szkoleniowców, stanowiący kadrę trenerską, złożoną z byłych zawodników sekcji, medalistów Mistrzostw Polski, medalistów zawodów międzynarodowych, wieloletnich członków Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego oraz Reprezentantów Polski na arenach gimnastycznych kraju i świata, pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość i przewidywać, iż gimnastycy „Legii” dołożą jeszcze wiele medalowych krążków do i tak już bardzo bogatej kolekcji sportowych sukcesów (link do osiągnięć w sekcji „Nasza sekcja”). Wciąż pragniemy istnieć na mapie gimnastycznej Polski, Europy i Świata.

Wszystkich chętnych oraz zainteresowanych, zarówno zajęciami sportowo-rekreacyjnymi, jak i treningiem oraz zapisami do sekcji gimnastycznej (gimnastyka sportowa mężczyzn), zapraszamy do kontaktu z trenerami gimnastyki.

Serdecznie zapraszamy!!!

Loading...