Siemianowice Śląskie okazały się bardzo szczęśliwym miejscem startu gimnastyków stołecznej Legii – to właśnie oni wrócili do Warszawy z największym dorobkiem medalowym. Spośród wszystkich klubów-uczestników „Małej Olimpiady 2015” (a było ich 15), w Finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych w dniach 09-11.10.2015 r., legioniści wywalczyli aż 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe (wszystkie w finałach na przyrządach). Młodzi gimnastycy klubu sportowego KS „Legia” najlepiej zaprezentowali się w finale skoku, gdzie bezapelacyjnie najlepsi okazali się Stanisław Marczewski (złoto) oraz Patryk Szymborski (srebro). Owocna i efektywna praca treningowa Stasia i Patryka „nagrodzona została” dodatkowo brązowymi krążkami: pierwszy w finale ćwiczeń wolnych, drugi w finale na drążku. Swoją wysoką formę, kunszt gimnastyczny oraz stalowe nerwy pokazali także kolejni reprezentanci sekcji gimnastycznej Legia – Madox Wójcik i Oliwier Wach. Madox zakwalifikował się do dwóch finałów Mistrzostw Polski, gdzie ostatecznie sklasyfikowany został na 6 miejscu w finale ćwiczeń na skrzyni oraz wysokim 2 miejscu w zmaganiach na drążku. Cieszy start najmłodszego stażem treningowym Oliwiera Wacha, który po wyrównanej walce zdobył srebrny medal w finale ćwiczeń w podporach (startując z powodzeniem na grzybku).

Dorobek 6-ciu medali jest zwieńczeniem ciężkiej pracy treningowej wszystkich gimnastyków w roku 2015 oraz stanowi znakomity prognostyk do osiągania przez chłopców sekcji gimnastycznej Legia Warszawa kolejnych tytułów mistrzowskich w najważniejszych imprezach gimnastycznych kraju.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zawodnikom KS „Legia” oraz ich rodzicom. Jesteśmy z Was dumni :). Podziękowania i gratulacje składamy również trenerom naszych medalistów: Pawłowi Olszewskiemu, Pawłowi Szymańskiemu, Piotrowi Kulbickiemu. Oddzielne słowa „dziękujemy” kierujemy na ręce Pana płk Tomasza Dominikowskiego, Dowódcy 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego, za życzliwość oraz udostępnienie obiektu sportowego zawodnikom sekcji.

 Łącznie w imprezie brało udział 36 dziewczynek i 48 chłopców z całej Polski.

Skład reprezentacji na „Małą Olimpiadę 2015”: zawodnicy – Madox Wójcik, Patryk Szymborski, Stanisław Marczewski, Oliwier Wach; trenerzy – Paweł Olszewski, Paweł Szymański, Piotr Kulbicki.

Na zawody wyjechaliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy – dzielnicy Śródmieście.

Szczegółowe wyniki finałów poniżej:

mo_2015_finaly

Link do galerii zdjęć – Mała Olimpiada 2015

Loading...