W dniach 03-04.07.2014 r., na sali gimnastycznej naszego klubu, gościliśmy Jordana Ogorzelskiego – jednego z dwóch reprezentantów Polski nominowanego do udziału w tegorocznych Mistrzostwa Świata Street Workout, które odbędą się 26.07.2014 roku w Moskwie.

Pod czujnym okiem trenerów – Piotra Kulbickiego i Pawła Wierzchonia (współpracującego z naszą sekcją, bezpośrednio zaangażowanego w przygotowania Jordana) mistrz street workout’u miał możliwość spróbowania swoich sił w treningu gimnastycznym i zmierzyć się z przyrządami gimnastycznymi.

Spotkanie miało za zadanie przeprowadzenie z Jordanem rozgrzewki gimnastycznej, zaprezentowanie podstawowych ćwiczeń na ścieżce, wskazanie właściwych ćwiczeń kształtujących gibkość (staw skokowy, staw biodrowy, staw barkowy), pokazanie i przeanalizowanie ćwiczeń(pomocniczych, przygotowawczych, progresji) kształtujących wagi w zwisie i w podporze przodem. Skupiliśmy się na nauce zamachów na drążku, nauce salta w tył z drążka (poleciały skóry na dłoniach :P) oraz ćwiczeniach kształtujących siłę ogólną (dynamiczną) jak również siłę specjalną z wykorzystaniem przyrządów i trenażerów gimnastycznych.

W międzyczasie pojawił się Jacek Osman, jeden z założycieli portalu Gimnastycy.pl (oficjalny sponsor Jordana), który wraz z operatorem Piotrem Świtkiem (http://ufomedia.pl/) śledzili perypetie treningowe Jordana. Efektem współpracy jest film obrazujący przygotowania Jordana do Mistrzostw Świata.

Jednak to nie jedyna ekipa, która włączyła się w uwiecznianie treningu Jordana – poza wyżej wspomnianymi, na sali gościli również przedstawiciele butiku kreatywnego/agencji reklamowej/firmy produkcyjnej Wa.Production (http://waproduction.pl/), którzy również przygotowują profesjonalny materiał z wspomnianego przedsięwzięcia. Dzięki uprzejmości Wa.Production zamieszczamy kilka zdjęć oraz krótki film.

Spędziliśmy wspólnie ok. 7-8 owocnych godzin, naszym zdaniem spotkanie spełniło zamierzony cel. Powodzenia Jordan na mistrzostwach!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów znajdujących się w Galeria / Wydarzenia oraz Galeria / Filmy.

Loading...