W dniach 13-15.06.2014 r., w 11-osobowym składzie, gimnastycy wraz z trenerami z klubu SSA „Legia 1926”, wyruszyli do Gdańsku na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (kwalifikacje do Mistrzostw Polski młodzików). Dwudniowe zmagania na sali gimnastycznej UKS AS „Olimpijczyk” (wielobój + finały na poszczególnych przyrządach) stały na wysokim poziomie, pod znakiem sportowej i przyjacielskiej rywalizacji. Pierwszego dnia zawodów najlepszym legionistom okazał się Mateusz Grabski zajmując 4 miejsce w klasyfikacji wielobojowej (ustępując zaledwie 0,3 pkt. trzeciemu zawodnikowi, 0,4 drugiemu…..było bardzo blisko medalu). W niedzielnych zawodach każdy z zawodników mógł wystartować w 2 finałach. Do walki o medale podeszliśmy zmotywowani, w bojowych nastrojach. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać: w każdym z 4 finałów wywalczyliśmy medal lub pozycje tuż za podium, w każdym finale mieliśmy swoich reprezentantów.

Oto wyniki zawodników Legii:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, 13-15.06.2014 Gdańsk

wielobój:

4. Mateusz Grabski

6. Madox Wójcik

10. Patryk Szymborski

11. Karol Wróblewski

14. Filip Piotrowski

15. Maksymilian Wojda

21. Daniel Šematovič

22. Stanisław Marczewski

finały na poszczególnych przyrządach:

– ćwiczenia wolne:

1. Madox Wójcik

4. Mateusz Grabski

6. Maksymilian Wojda

7. Karol Wróblewski

8. Patryk Szymborski

– podpory:

2. Madox Wójcik

3. Filip Piotrowski

6. Maksymilian Wojda

– skok:

3. Mateusz Grabski

– drążek:

4. Filip Piotrowski

6. Karol Wróblewski

8. Patryk Szymborski

trenerzy: Paweł Szymański, Piotr Kulbicki, Paweł Olszewski

W punktacji województw zajęliśmy 1 miejsce (wspólnie z UKS Ronin Team Warszawa), natomiast rywalizacji klubowej 2 miejsce. 4 naszych reprezentantów zakwalifikowało się, do wspomnianych wyżej „Mistrzostw Polski” – Małej Olimpiady, która odbędzie się pod koniec października.
Z Gdańska wyjechaliśmy zadowoleni, z medalami na piersi oraz motywacją do dalszej pracy na sali gimnastycznej Legii Warszawa. Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w Galerii / Wydarzenia.

Loading...